دانستنی ها

عرض سلام و ادب خدمت شما دوستداران علم و دانش.این تارنامه توسط کارشناس ارشد سلولی و مولکولی تنظیم شده است.لطفا در جهت پیشرفت و بهتر شدن این وبلاگ ما را از نظرات سازنده تان بهره مند سازید.با تشکر


روشی ساده برای تشخیص سریع ویروس‌های خطرناک
با کمک این روش جدید می‌توان ویروس‌های نام برده را در یک نمونه خونی ساده شناسایی کرد.

سلامت نیوز: متخصصان دانشگاه بوستون در آمریکا موفق شده‌اند با کمک یک ابزار تشخیصی ساده، ویروس‌های خطرناک مثل ابولا و ماربرگ را با سرعت شناسایی کنند.

به گزارش ایسنا، با کمک این روش جدید می‌توان ویروس‌های نام برده را در یک نمونه خونی ساده شناسایی کرد.

پزشکان می‌گویند: این شیوه جدید در کشورهای در حال توسعه، فرودگاه‌ها و سایر امکان عمومی که امکان شیوع ویروس‌ها بیشتر است، کاربرد خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری اخبار بین‌المللی آسیا، در این روش از یک وسیله بسیار کوچک استفاده می‌شود که مثل یک حسگر زیستی عمل می‌کند.

هایتک آستوگ ـ استادیار دانشگاه بوستون در این باره تصریح کرد: با روش جدید می‌توان موارد شیوع ویروس‌های بیماری‌زا را زودتر شناسایی کرده و از انتشار بیشتر آن‌ها جلوگیری نمود.

شیوع بیماری‌های ویروسی اخیر از جمله آنفلوانزای مرغی و خوکی اپیدمی و سایر بیماری‌های ویروسی در سال‌های اخیر سبب تشدید نگرانی مسوولان و کارشناسان بهداشتی بین‌المللی شده است. برای مثال اپیدمی آنفلوانزای اسپانیایی در سال 1918 جان بیش از 50 میلیون نفر را گرفت. اکنون متخصصان در تلاش هستند با شناسایی سریع ویروس‌های خطرناک و مسری هر چه سریع‌تر از اپیدمی‌ آن‌ها جلوگیری کنند

نوشته شده در سه‌شنبه ۱۳۸٩/٩/۱٦ساعت ۸:٤٢ ‎ب.ظ توسط FH نظرات () |


Design By : Night Skin