دانستنی ها

عرض سلام و ادب خدمت شما دوستداران علم و دانش.این تارنامه توسط کارشناس ارشد سلولی و مولکولی تنظیم شده است.لطفا در جهت پیشرفت و بهتر شدن این وبلاگ ما را از نظرات سازنده تان بهره مند سازید.با تشکر

میزان کلسترول خوب با خندیدن افزایش می‌یابد
پژوهشگران آمریکایی طی تحقیقات خود درباره بیماران دیابتی حاد به این نتیجه رسیدند که خنده ارتباط مستقیمی با کاهش کلسترول و بیماریهای قلبی عروقی دارد.
لی برک متخصص اعصاب و روان و دکتر استنلی تان متخصص بیماری دیابت و غدد درونی از انستیتوی تحقیقات پزشکی از دانشگاه لوما لیندا، تاثیر خنده را بر 20 بیمار دیابتی حاد با فشار خون و فشار چربی Hyperlipidemia (افزایش چربی در جریان خون) را مورد آزمایش قرار دادند.

هر دو گروه از داروهای استاندارد مخصوص بیماران دیابتی استفاده کردند. سپس محققان این بیماران را برای 12 ماه تحت نظر گرفته و خون آنها را برای تشخیص میزان هورمونهای استرس زای اپی نفرین و نوراپینفرین، کلسترول اچ دی ال، سیتوکاین التهابی که به تشدید تصلب شرایین و پروتئین C-reactive ( نشانه بیماریهای قلبی است) می‌انجامد، آزمایش کردند.

یکی از این دو گروه به همراه داروهای تجویزی، به مدت 30 دقیقه به تماشای برنامه‌های طنز می‌پرداخت.

پس از یک سال، 26 درصد از گروه خنده، شاهد سطوح بالای لیپوپروتئین یا کلسترول خوب در خون بودند در حالی که در گروه دوم این افزایش تنها در سه درصد رخ داد.

پروتئین مضر C-reactive نیز 66 درصد در گروه خنده کاهش یافت. در حالی که در گروه دوم میزان کاهش تنها 26 درصد بود.

گفتنی است؛ یافته‌های این تحقیق در نشست سالیانه انجمن روانشناسی آمریکا ارائه شد.
منبع سلامت نیوز
نوشته شده در یکشنبه ۱۳٩٠/۳/۱ساعت ٧:٢٦ ‎ب.ظ توسط FH نظرات () |


Design By : Night Skin