دانستنی ها

عرض سلام و ادب خدمت شما دوستداران علم و دانش.این تارنامه توسط کارشناس ارشد سلولی و مولکولی تنظیم شده است.لطفا در جهت پیشرفت و بهتر شدن این وبلاگ ما را از نظرات سازنده تان بهره مند سازید.با تشکر

کشف یک کلسترول خطرناک جدید
گروهی از دانشمندان چینی شکل جدیدی از کلسترول را شناسایی کردند که در غذاهایی که در دمای بالا و به مدت طولانی پخته شده اند حضور دارد.
تاکنون دو نوع کلسترول شناسایی شده بود که با عناوین "کلسترول خوب"(HDL)  و "کلسترول بد" (LDL) شناخته می شوند.

اکنون محققان دانشگاه هنگ کنگ نوع جدیدی از کلسترول را کشف کردند که "اکسی کلسترول" نام دارد و بسیار سمی تر از کلسترول بد (LDL) است.

اکسی کلسترول قادر است خطر تصلب شریانی و سطح کلسترول خون را افزایش دهد.

در این خصوص این دانشمندان اظهار داشتند: "نتایج این تحقیقات بسیار مهم است چرا که تاکنون دانشمندان نمی دانستند که استاتین ها که درحال حاضر در مبارزه با کلسترول بالای خون استفاده می شوند حتی بتوانند در کاهش سطح اکسی کلسترول نیز کارآمد باشند."

به گفته این محققان، هم اکنون بسیاری از شرکتهای فراورده های غذایی به طور نا آگاهانه اکسی کلسترول را با افزودن چربیهای هیدروژنه به غذاها اضافه می کنند. این چربیها طعم و توانایی محافظت از یک محصول غذایی را بهبود می بخشند.

براساس گزارش روزنامه تلگراف، اکسی کلسترول یک ماده بسیار سمی است که توانایی دفاعی ارگانیسم را کاهش می دهد و منجر به تخریب سلولها و افزایش تشکیل پلاکهای عامل تصلب شریانی می شود.
منبع سلامت نیوز
 
نوشته شده در چهارشنبه ۱۳٩٠/۳/٤ساعت ۱٠:٠٩ ‎ق.ظ توسط FH نظرات () |


Design By : Night Skin